Všeobecné

Narem

Narem je svět tvořený dvěma velkými kontinenty a jedním nestranným ostrovem. Kontinenty představují dvě království, které fungují bez větších problémů. Hlavy jednotlichých kontinentů jsou sourozenci, bratr a sestra Girmon a Naravi, kteří si, pomineme sourozeneckou rivalitu, navzájem pomáhají překonávat hrozby, jichž je v Naremu mnoho. Naravi sídlí v Gillduranu, hlavním měste Trellu a Girmon má své prostředníky ve Feldonu.
Narem nepatří mezi světy s velkými teplotními výkyvy, v průběhu období zimy však padá sníh a teploty se můžou dostat až na -10 stupňů celzia. V těchto dobách na cestách nepotkáte mnoho lidí a farmáři se připravují dlouhou dobu před tím, aby měli dostatek jídla a dřeva. Mezi každodenní oděv patří kožešinové pláště a šály. Někteří lidé mají
Elfové, lidé a trpaslíci žijí v harmonii spolu s mnohými dalšími rasami a jednotlivci. Elfové obývají jak lesy, tak lidská města a mnohdy se i zapojí do maloměstksého života. Mezi elfy se necházejí nejlepší lékaři a výrobci látek. Mnoho elfů se dostane do služeb králů pro jejich ušlechtilost. Elfští poutníci jsou v Naremu raritou. V lesích se nacházejí ve velkých klanech, které společně obývají les a jeho blízké okolí. Divočejší z nich stavějí domy v korunách stromů, které jsou pro nezkušené oko velmi dobře schované.
Trpaslíci se drží v pozadí a osidlují horské vesnice a doly, najdou se však i jedinci, kterým se osamocený život v horách znelíbí a naučí se žít s lidmi. Zakládají kovárny, zbrojírny, a podobně, a vyrábějí nejkvalitnější zbroje v celém Naremu. Najdou se mezi nimi i tací, kteří se s vidinou dobrého platu a krveprolití přidali do městské gardy ve větších městech.
Orkové se v posledním století začali začleňovat do společnosti a někdy můžeme v Naremu narazit na vesnice, kde žijí společně s ostatními rasamy. Takových jedinců však nění mnoho, tudíž orkové stále představují nebezpečí. V horách a na severu Naremu budují vesnice, kolem kterých se lidé bojí chodit, protože se v místech vyskytují pasti a různé návnady, které orkští lovci používají při lovu zvěře.
Narem oběhne slunce za jedno období
1 období = 4 doby
1 doba = 50 dní

Zpět

Všeobecné

Narem TobeDM TobeDM