Moonwalker

V malé vesničce Delv se žilo nádherně, pole rozkvetlá, všeho měli až až a přátelství z nich skoro čišelo. Bohužel starosta města měl už pár let za sebou a nemoc ho dostala. Naneštěstí se měl nejlépe z celé vesnice. Hned jak Delv neměl starostu, nastal chaos. A banditský vůdce Lumír se chopil možnosti a začal rozkládat vesnici svou krutovládou. Vesničané si mysleli, že to nikdy neskončí.
Jeden den se začali ztrácet zásoby jídla, což se Lumírovi moc nelíbilo. Svolal celo vesnici a řekl “ať se ihned přizná kdo to udělal, nebo budou padat hlavy”. Po chvilce jeden muž vystoupil a řekl “Já, já jsem to jídlo vzal a nehodlám vám ho vrátit”. Bandité se po něm rozeběhli, ale neměli šanci. Ten muž akorát vylez na jednu bednu, pár jich přeskákal a pak už se jen zhoupnul po stojanu na lucernu přidělaném na zdi za ochoz před vesnicí.
Bandité už nikdy nedostali zpět své jídlo, a to nebylo zdaleka všechno. Další den ráno se najednou objevilo pět banditů svázaných před radnicí.
Potom se dlouho nic nestalo. Za tři dny za úplňku se, ale ztratili všechny zbraně z vesnice, všechny jejich nože, kopí, meče a halapartny. Inu banditi byli vyděšení a ještě tu noc utíkali všichni z vesnice co jim nohy stačili, jen Lumír křičel za běhu, že se prý pomstí a, že toho bude litovat.
Protože banditi utekli z vesnice za svitu plného měsíce, říká se zachránci Moonwalker. Bohužel ho od úplňku nikdo neviděl, ale říká se, že se vrátí až bude Delv zase v nesnázích.

Ovšem je to jenom Delvská pověst která možná ani není pravdivá.

Zpět

Moonwalker

Narem TobeDM TobeDM